İçeriğe atla

Kırmadan Su Kaçağı Bulma Ustası

Eski usuller ile su kaçaklarını bulma işlemi bilek gücü ile kırarak ve dökerek, su kaçağının olduğu yeri inşaat alanına çevirerek gerçekleşirdi. İşlem esnasında su kaçağına ulaşana kadar kırma işlemi devam ederdi.

Teknolojinin günümüzdeki gibi gelişmediği dönemlerde su kaçağı gibi tesisat sorunları, hem tesisat ustaları, hemde tesisat mağdurları için eziyet anlamına geliyordu.

Su kaçağını bulmak ve tamir etmekle işlem bitmiyor hatta yeni başlıyordu. Kaçağın bulunup yapılmasından sonra sıra kırılan ve dökülen yerlerin, duvarların ve fayansların tadilatına gelirdi. Ve bu tadilat işlemi bazen günler sürebilirdi.

Tadilat işleminden sonra ev halkına bir iş daha düşerdi, evin veya iş yerinin yani kaçağın tadilatının olduğu yerin  temizlenmesi. Ki bu durumda saatler sürebilirdi.

Peki günümüzde su kaçakları nasıl bulunuyor?

Kırmadan ve Dökmeden Cihazla Su Kaçağı Bulma

Günümüzde su kaçakları, teknoloji harikası olan termal kameralar ve akustik ses dinleme cihazları ile kırmadan ve dökmeden dakikalar içerisinde bulunmaktadır. Gelişen teknolojiye ayak uyduran tesisatçılık alanı ürettiği cihazlar ile bir çok tesisat sorununu hiçbir yere zarar vermeden halletmektedir. İşlemler sadece dakikalar sürmekte ve eski baş ağrıtan hiçbir sorun yaşanmamaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şimdi Ara