İçeriğe atla

Arnavutköy Petek Temizliği

Kış aylarının olmazsa olmazı olan petek sistemi, özellikle büyükşehirlerde oldukça yaygın kullanılır. Zaman içerisinde kullanıma bağlı olarak her materyalde olduğu gibi peteklerinizde de bazı istenmeyen sorunlar yaşanmaktadır.

Isınma sisteminde istenmeyen sorunların başında peteklerin arasında meydana gelen kireçlenmeler yer alır. Isı alışverişini şebekeden aldığı su ile gerçekleştiren peteklerde zamanla kireç tortuları ve çamurlaşmalar görülür.

Bu durumda petekler arası ısı alışverişini  önlediğinden peteklerinizin yeterince ısınmasına mani olur. Yeterince ısınamayan petekleriniz evi ısıtamadığından genel olarak yaptığınız ilk adım kombi derecesini yükseltmek olur. Ancak petek temizliğini yaptırmamanız durumunda doğal gazı ne kadar açarsanız açın nafile eviniz ısınmayacağı gibi üstüne fazladan doğalgaz faturaları ödersiniz.

Petek temizliği her yıl periyodik olarak yapılması gereken bir uygulamadır. Her yıl düzenli olarak kombi bakımı tek başına yeterli olmayacağı gibi petek temizliği kombi bakımı ile de karıştırılmamalıdır.

Çünkü petek temizliği ve kombi bakımı birbirinden bağımsız işlemlerdir. Firmamız petek temizliği hizmeti ile İstanbul’da bilindik ve adından sıkça söz ettiren tesisat firmasıdır. Eskiden uygulanılan eziyetli yöntemlerin aksine bilim ve teknolojideki gelişmelerden esinlenerek sizlere hizmet sunan firmamız, bir iki saat içerisinde petek temizliğinizi gerçekleştirerek sizlere ilk gün ki gibi tertemiz peteklere kavuşturur.

Petek temizliği her ne kadar önemli bir uygulama olsa da petek temizliği işlemini gerçekleştirecek olan firmanın bilgi ve becerisi de büyük önem arz etmektedir. Petek temizlemenin ne olduğunu bilmeyen amatör tesisat ustaları, peteklerinizi tek tek sökerek banyoya taşır ve banyoda içlerini tazyikli su ile yıkayarak sizlerin epey bir vaktini alır. Tek başına su ile yıkanan peteklerin arasında kalan kireç tortuları sökülmez ve kısa bir süre içerisinde tekrar aynı sorun ile karşınıza çıkar.

Firmamız petek temizleme işlemini evvela kimyasal ilaçlar ile bütün peteklerinize işlem uygular. Kimyasal ilaçların ardından basınçlı ilaçlı su ile peteklerinizin içini ve dışını temizleyerek sizlerin kışı rahat geçirmenize katkıda bulunur. Periyodik olarak yaptıracağınız petek temizliği sayesinde düşük derecelerle de eviniz sıcacık olacağından doğalgaz faturalarında da % 40’lara varan tasarruflar sağlayacaksınız. İstanbul’un bütün ilçelerine aynı gün servis imkanı sunan firmamız, yaptığı her işlem için sizlere garanti de vermektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şimdi Ara